Tajemnice Salomona

Forum o magii, bez skrupułów ujawniamy mroczną stronę magii


#1 2011-07-03 13:11:07

 Julia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-29
Posty: 12
WWW

Alchemia duszy

(( nie znalazłam lepszego tematu, więc pozwolę sobie wrzucić tutaj, bo... cykl reinkarnacji jest jak klątwa. Artykuł również jest mój - możecie go znaleźć m.in na mojej stronie na wrozbachonline.pl , gdzie pracuję. ))


Ludzka dusza powstaje ze Światła, z którego izoluje się jego cząstka,która następnie staje się częścią, ''szkieletem'' ludzkiej duszy- duszy nieśmiertelnej , która poprzez żywot ludzki zmierza do ponownego stania się Światłem,zatracenia się w Nim. Myślę,że spokojnie mogę przyrównać życie ludzkie do procesów alchemicznych zmierzających do uzyskania Kamienia filozoficznego. Dusza Ludzka może stać się Kamieniem Filozoficznym,źródłem złota,nieśmiertelności. Jak wiemy,alchemicy by uzyskać złoto poddawali metal różnym procesom. Ich cnotą była cierpliwość. Wieloletnie badania często kończyły się pozornym fiaskiem- metal nadal był metalem...lecz oni sami się zmieniali. Próbując uzyskać cenny kruszec doskonalili własne dusze.



Cytat: Żadna substancja nie może stać się doskonałą bez długich cierpień.
Wielki jest błąd tych, którzy wyobrażają sobie, że kamień filozoficzny może ulec stwardnieniu, zanim nie został rozpuszczony;czas ich i praca są stracone



Częstokroć jedno ludzkie życie nie wystarcza na ''oczyszczenie''duszy.Wtedy mamy do czynienia z reinkarnacją. ''Szkielet'' duszy pozostaje ten sam,czasem zostają w nim wspomnienia o przeszłych życiach. Mogą do nas wrócić z różnych powodów i w różny sposób.Poprzez sny,wizje, bądź w trakcie hipnozy. Poprzedni życia w jakiś sposób działają na obecne poprzez zdarzenia,które odcisnęły piętno,którego nie da się zatrzeć aż do samego Końca.Dusza ludzka z każdym nowym życiem zbliża się lub oddala od Światła,tak czy inaczej w końcu jednak trafiając do Celu.



Dusza jest skarbnicą wiedzy.Ten kto odważy się ją zgłębić, dotknąć samego jej dna,może czerpać prosto z Źródła. Wiedza pochodzi z tego,co ja nazywam ''szkieletem''.



Cytat: Nie szukaj ziarna kamienia filozoficznego w elementach. Tylko w samym środku owocu można znaleźć zarodek..


Gdy ludzka dusza osiągnie pełnię , stanie się idealnie czysta,będzie samym Światłem, wróci do Niego. Stanie się znowu jego częścią.Nie będzie już w żaden sposób związana z Ziemią czy ludzkim życiem. Będzie Światłem. Wszystkim. I dusza nie będzie już duszą, a częścią Wszechświata.

Cytat: W alchemii nic nie owocuje, co przedtem nie obumarło.
Światło nie może świecić poprzez materię, o ile materia nie stała się dość subtelna, by dać przejść promieniom.




Zgłębiając powyższy cytat możemy zrozumieć, że nasze doczesne cierpienia są konieczne dla rozwoju naszych dusz, ponieważ by poznać Światło musimy poznać także Ciemność. Wydaje nam się, że ból może nas czasem przerastać, powinniśmy być świadomi, że jest on jedynie preludium do naszej przyszłości, stanowi niejaką równowagę dla chwil szczęścia.
Jestem zwolenniczką teorii Równorzędnej Wymiany. Wierzę, że coś nie może powstać z niczego. Wierzę, że wiara w przyszłe szczęście jest w stanie warunkować naszą przyszłość, że siłą woli, nadzieją oraz działaniami, również magicznymi możemy wpłynąć na nią, uczynić znośniejszą. Życie nie pisze łatwych scenariuszy, jednak możemy uczynić je znośniejszym.


cytaty z : http://alhim.republika.pl/wyciag.htm

Ostatnio edytowany przez Julia (2011-07-03 13:12:01)


" I have come for you and nobody can hear you scream, when I reach for you. "

Offline

 

#2 2011-07-03 13:31:21

mihakie

Administrator

Zarejestrowany: 2011-06-25
Posty: 9
Punktów :   

Re: Alchemia duszy

A o tym nie słyszałem o.O. Bardzo przydatny artykuł, na pewno wielu ludzi to zainteresuje.

Offline

 

#3 2011-07-03 18:50:16

 Julia

Użytkownik

Zarejestrowany: 2011-06-29
Posty: 12
WWW

Re: Alchemia duszy

A dziękuję. Sporo swego czasu pisałam.


" I have come for you and nobody can hear you scream, when I reach for you. "

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.wizut.pun.pl www.sforaastarte.pun.pl www.ochroniarzesrodowiska.pun.pl www.fmgroupslask.pun.pl www.skilene.pun.pl